آموزش ساخت کاردستی رحل قرآن با مقوا

عکس آموزش ساخت رحل قرآن

آموزش ساخت کاردستی رحل قرآن با مقوا به کمک نقشه رحل قرآن امکان پذیر است. شما می توانید نقشه رحل قرآن را بکشید یا پرینت بگیرید.

عکس آموزش ساخت رحل قرآن

بساز و بفروش (B&B) | بساز – ساخت کاردستی رحل قرآن با مقوا مهارت کودک شما در کار با قیچی را افزایش می دهد و او می تواند به کمک یک طرح ساده از دو تکه مقوا این رحل زیبا را درست کند. اگر مقاله های ما را دنبال کرده باشید می دانید که پیش از این آموزش ساخت فرفره کاغذی و ساخت سبد با کاغذ رنگی را هم برای ساخت کاردستی با کاغذ منتظر کرده بودیم. در این آموزش هم قصد داریم تا در ساخت این کاردستی ساده و زیبا به شما و کودکتان کمک کنیم. 

نقشه ساخت رحل قرآن با مقوا

طرح زیر را کپی کرده و پرینت بگیرید. البته اگر تمایلی به پرینت گرفتن آن نداشتید می توانید ان را به صورت مستقیم بر روی مقوا بکشید. (مستطیل باریک کنار نقشه ضخامت مقوا را نشان می دهد)

نقشه ساخت رحل قرآن

وسایل لازم برای ساخت کاردستی رحل قرآن

  • مقوا
  • قیچی
  • مداد

آموزش ساخت کاردستی رحل قرآن

اگر طرح رحل قرآن را پرینت گرفتید باید دور آن را بچینید و نقشه رحل قرآن چیده شده را روی مقوا بگذارید و آن را روی مقوا بکشید.

دقت داشته باشید که عرض شیاری که در وسط نقشه برای داخل هم قرار دادن دو تکه بوجود می آورید باید هم اندازه ضخامت مقوایتان باشد اما اگر از مقوای خیلی ضخیم استفاده می کنید بهتر است که عرض این شیار را کمی بیشتر در نظر بگیرید.

دقت داشته باشید که چون جنس این کاردستی از مقواست بنابراین هرچه اندازه آن را کوچکتر بگیرید ایستادگی و تعادل آن بیشتر خواهد بود.

وقتی که نقشه رحل قرآن را روی مقوا کشیدید باید دور تا دور آن را به وسیله قیچی بچینید.

به این ترتیب شما دو تکه مقوای مستطیلی دارید که روی هر کدام از آنها یک شیار در آورده اید.

کاردستی شما تقریبا آماده است اما می توانید از کودک خودتان بخواهید که روی این دو بخش را به سلیقه خودش با استفاده از مهره های رنگی و چسب و یا نقاشی کردن تزیین کند.

وقتی که این دو تکه را داخل هم قرار دهید رحل قرآن شما آماده می شود.

شما می توانید از طرح های زیر برای زیباتر شدن کاردستی رحل قرآن ایده بگیرید:

عکس رحل قرآن با مقوا

عکس کاردستی رحل قرآن با مقوا

عکس کاردستی کودکانه

عکس کاردستی با کاغذ

عکس کاردستی ساده برای مدرسه

عکس ساخت رحل قرآن با مقوا

امیدواریم که از این آموزش خوشتان آمده باشد و عکس رحل های زیبایی را که درست کرده اید برای ما هم بفرستید. اگر سوال یا نظری درباره آموزش ساخت رحل قرآن دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ما سایت بسازوبفروش را درست کرده ایم تا رونقی به بازار کسب و کار مشاغل خانگی بدهیم. پس همین الان دست به کار شوید و به کمک آموزش های رایگان سایت ما درآمدزایی را شروع کنید.

ساختمش

سارا جهانشاهی

فاطمه مزخوری

هدیه سادات منجم زاده

امیرعلی عباسی

یاسین کمالی

4.4/5 (14 نظر)

2 دیدگاه برای “آموزش ساخت کاردستی رحل قرآن با مقوا

    • ابوالفضل ناظمی گفته:

      سلام. اندازه را خودتان می توانید بنا به سلیقه خودتان در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *